Regulamin

REGULAMIN SKLEPU I WARUNKI KORZYSTANIA Z SERWISU

Sklep internetowy PVGroup.pl dostępny pod adresem: www.pvgroup.pl , prowadzony jest przez firmę: LZK Maria Kubisz ul. Zarębskiego 14/9 40-854 Katowice NIP: 7382006091 REGON: 384612406

 1. Koszty transportu ponosi kupujący w/g specyfikacji przy zakupie. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość wysłania towaru inną formą, niż wybrana przez klienta bez zawiadomienia lub podania przyczyny. Inna forma wysyłki niż wybrana przez klienta będzie formą szybszą tj. nie gorszą. Przykładowo klient wybiera dostawę w formie przesyłki ekonomicznej przez pocztę, a sprzedawca wysyła towar kurierem. Tego typu zmiana, korzystna dla klienta, może być spowodowana wagą przesyłki, jej wartością lub gabarytem i ta zmiana formy przesyłki nie może być powodem reklamacji. Koszt przesyłki oczywiście zawsze taki, jaki wybrał klient.
 2. Na wszystkie towary udzielamy gwarancji 12-miesięcznej. Klient (konsument) ma prawo zwrócić towar bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. Towar nie może nosić śladów użytkowania. Sklep zwraca koszt towaru plus koszty przesyłki do klienta według taryfy pocztowej ekonomicznej (list polecony lub paczka pocztowa). Sklep nie zwraca kosztów za odesłanie towaru do sklepu. W przesyłce wraz ze zwrotem należy zawrzeć kopię dowodu zakupu. Oświadczenie od odstąpienia od umowy można przesłać w przesyłce lub osobno w drodze pisma. Prawo do zwrotu bez podania przyczyny nie obowiązuje w przypadku zakupu towaru na firmę (do działalności gospodarczej).
 3. W przypadku reklamacji wymieniamy towar na inny, sprawny lub naprawiamy. Aby złożyć reklamację należy przesłać reklamowany towar do magazynu na adres: ul. Moniuszki 2 05-270 Marki wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia reklamacyjnego i kopią dowodu zakupu (faktura). W przypadku uznania reklamacji, sprzedający na własny koszt odsyła towar wymieniony/naprawiony. Odsyłany towar należy starannie zabezpieczyć. Na rozpatrzenie reklamacji firma ma 14 dni.
 4. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z wykorzystywania stosowanych materiałów eksploatacyjnych. W przypadku reklamacji odpowiada za szkody tylko do wysokości kosztu sprzedanego materiału.
 5. Numer konta na które należy wpłacać należności za zakupy w przypadku płatności z góry: POKBP 65 1020 2313 0000 3102 0626 0410
 6. Przesyłki wysyłane są średnio w ciągu 3 dni roboczych i w maksymalnym terminie 7 dni roboczych. Nie wysyłamy natychmiast po złożeniu zamówienia. Towary wystawione i dostępne w sklepie są fizycznie na naszym magazynie. Zdarzają się jednakże wyjątki, kiedy towar dostępny w sklepie nie jest dostępny na magazynie. W takim wypadku zamówienie otrzymuje status “chwilowy brak towaru”. Zwykle braki magazynowe są uzupełniane do 5 dni lecz nie zawsze. W takim przypadku prosimy o kontakt z nami w celu podjęcia decyzji w sprawie dalszego procedowania zamówienia (rezygnacja z zamówienia, wysłanie tego co jest na magazynie lub czekamy aż wszystko będzie dostępne i wtedy wysyłka). UWAGA: nie wysyłamy na skrytki pocztowe !
 7. Odbiór osobisty jest możliwy, w dni robocze od 9:00 do 16:00 w magazynie przy ul. Moniuszki 2 05-270 Marki po wcześniejszej wpłacie na konto oraz ustaleniu terminu ze sprzedającym.
 8. Firma wystawia faktury VAT. Jeśli kupujący chce otrzymać fakturę musi podać dane do faktury wraz z NIP w zamówieniu. Faktury dołączane są do przesyłek w formie papierowej. Jednakże w wyjątkowych wypadkach faktura może być przesyłana w formie elektronicznej np. w pliku PDF bez podpisu i pieczątki. Akceptacja tego regulaminu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie takich faktur w formie elektronicznej przez kupującego.
 9. Reklamacjom nie podlegają materiały zużywalne takie jak baterie.
 10. Sprzedawane przez nas rozwiązania przeznaczone są w większości przypadków do samodzielnego montażu. Są to urządzenia elektryczne, zatem klient musi posiadać podstawową wiedzę z zakresu elektryczności i stosować podstawowe środki bezpieczeństwa. Urządzenia o napięciu do 50V są bezpieczne dla człowieka i niebezpieczeństwo porażenia prądem nie istnieje, natomiast zawsze istnieje niebezpieczeństwo zwarcia i wywołanego nim np. pożaru. W przypadku urządzeń na napięcie 230V i konieczności ich montażu, czynność tę powinna wykonać osoba z uprawnieniami, a jeśli klient montaż wykonuje samodzielnie robi to na własną odpowiedzialność i zalecamy po instalacji kontrolę przez osobę uprawnioną.


  Użytkownik serwisu zobowiązuje się do
 • wykorzystywania serwisu zgodnie z prawem polskim.
 • niewykorzystywania serwisu do celów nielegalnych (ściganych z mocy prawa)
 • niewgrywania do serwera sklepu wszelakiego oprogramowanie, a szczególnie wprowadzania wirusów, koni trojańskich itp.
 • wykorzystywania przeglądarki internetowej w taki sposób, aby nie uszkodzić komponentów serwera.

11. Klient ma prawo do wykonywania wszelkich czynności koniecznych do przeprowadzenia operacji zakupu tj. rejestracji, logowania, wybierania produktów i złożenia zamówienia.

12. Firma LZK Maria Kubisz ul. Zarębskiego 14/9 w Katowicach zastrzega sobie prawo do dowolnej modyfikacji niniejszego serwisu, a także prawo do odmowy sprzedaży, bez podania przyczyn.

13. Administrator serwera ma prawo, lecz nie musi monitorować wszelkie poczynania klientów na systemie obsługi sklepu PVGroup.pl. W przypadku naruszania regulaminu, konto klienta może zostać bez ostrzeżenia zablokowane.

14. Administrator serwera zachowuje pełną poufność wszelkich danych przekazywanych przez klientów, a w szczególności danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Zarejestrowany klient ma pełne prawo do wglądu i modyfikacji swych danych, włącznie z ich usunięciem.

15. Sprzedawca i administrator dokładają wszelkich starań, aby niniejszy serwis był ciągle dostępny i zawierał prawdziwe informacje. Jednakże system ten użytkowany jest w stanie “tak jak obecnie” i w związku z tym sprzedawca i administrator przeprasza za możliwe pomyłki w podawanych informacjach i za ewentualne błędy w funkcjonowaniu sklepu. Zdjęcia publikowane w sklepie przedstawiają rzeczywisty towar lub towar podobny/kompatybilny i mają one TYLKO charakter poglądowy. W przypadku oferowania zamiennych materiałów mogą być publikowane zdjęcia oryginalnych produktów w celu łatwej identyfikacji przez klienta, lecz w treści opisu produkty jest podana informacja czy mamy do czynienia z oryginalnym produktem czy z zamiennikiem – produktem zamiennym. Zawsze należy czytać opis produktu.

16. Obowiązujące prawo na terenie Rzeczpospolitej Polskiej jest nadrzędne do niniejszego regulaminu. W związku z lawinowym narastaniem klauzul niedozwolonych w regulaminach sklepów internetowych jakie publikuje UOKiK informujemy, że jeśli niniejszy regulamin w jakimkolwiek punkcie łamie obecne i przyszłe klauzule, prosimy ten punkt uznać za nieobowiązujący.

17. Wszelkie elementy tego serwisu, w tym opisy produktów i zdjęcia chronione są prawem autorskim i wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest nielegalne. Chronione znaki i nazwy użyte w opisie przedmiotów służą jedynie do identyfikacji produktu lub jego zamiennika.

18. Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

19. Korzystanie z tego sklepu oznacza, że akceptujesz powyższe warunki. Jeśli nie zgadzasz się na powyższe warunki, zakończ połączenie z naszym sklepem.