Pytania

Dużo Taniej.

Dlaczego?

Czy tak naprawdę instalacja elektrowni słonecznej jest skomplikowana ? Czy są wymagane specjalne uprawnienia lub certyfikaty ? Dlaczego o 50% taniej niż wraz z usługą instalacji ? Chcesz wiedzieć więcej - czytaj poniżej.

Czy otrzymam dotację jak sam zainstaluję fotowoltaikę ?

Tak, jak otrzymać dotację mój prąd, kiedy sam zainstaluję elektrownię słoneczną ? Chcesz wiedzieć więcej – czytaj poniżej.

Czy utracę gwarancję, jeżeli sam zbuduję elektrownię słoneczną ?

Co należy zrobić aby mieć gwarancję, a nawet ją wydłużyć do 25 lat montując samemu panele fotowoltaiczne. Chcesz wiedzieć więcej – czytaj poniżej.

A co z elektrownią ? Kto zamontuje licznik ?

Jak zainstalować licznik dwukierunkowy oraz inwerter ? Czy będzie potrzebny elektryk ? Chcesz wiedzieć więcej – czytaj poniżej.

Ile mogę otrzymać z ulgi termomodernizacyjnej ?

Czy instalacja fotowoltaiczna zbudowana we własnym zakresie podlega pod ulgę termomodernizacyjną ? Czy będąc rolnikiem, mogę skorzystać z ulgi w podatku rolnym ? Chcesz wiedzieć więcej – czytaj poniżej.

Janek z Zielonej Góry

"Zastanawiałem się czy dokumentacja jest skomplikowana. Okazało się że wszystkie dokumenty są na stronie do pobrania a inżynierowie z PVGroup.pl pomogli wypełnić wnioski. Dobrze współpracowac z dużą firmą, w każdym momencie instalacji mogłem liczyc na wsparcie."

Janina z Wadowic

"Mąż długo zastanawiał się czy dla kogoś na emeryturze to nie będzie za bardzo skomplikowane. Okazało się że jeszcze nie jedno potrafimy ! Teraz syn poprosił nas o pomoc przy jego elektrowni słonecznej. "

Eugeniusz z Gołkowic

"Obawiałem się o montaż paneli na dachu, bałem się że instalator uszkodzi mój dach. W związku z tym że mam odrobinę większą działkę zdecydowałem się na instalację na gruncie. System montażu PVGroup.pl okazał się łatwy w montażu. Elektryk w 4 godziny podłączył falownik i w tydzień mam działającą elektrownię"

Romek z Suwałk

"Na co dzień pracuje jako programista, nie sądziłem że na naszym nowoczesnym domu z płaskim dachem można samemu zainstalować panele. Stojaki zaprojektowane przez PVGroup.pl okazały się bardzo łatwe w instalacji. "

Czy zastanawiałeś się nad jakością elementów montażowych w elektrowni słonecznej ?

Elektrownia słoneczna to nie tylko panele oraz falownik. Istotne elementy to materiały montażowe. To od elementów montażowych zależy bezpieczeństwo twoje i twoich najbliższych. Zdaj się na polskich i europejskich producentów. Nadzorujemy bezpośrednio produkcję uchwytów oraz elementów montażowych na dach oraz na grunt. Współpracując z producentami mamy wpływ na materiały, które są użyte do produkcji. Każdy z naszych dostawców elementów montażowych na dach jest zobowiązany do przedstawienia stosownych certyfikatów TUV na konstrukcje. Zadbajmy razem o bezpieczeństwo instalacji. Pamiętaj że nasze elektrownie są zaprojektowane na 20 lat. Każdy element składowy jest dobrany aby bezpiecznie spełniać swoją funkcję przez kolejne lata. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo nie uznajemy kompromisów.

Dlaczego zestaw elektrowni słonecznej kosztuje tak tanio ?

Bezpośredni importer
Szybka dostawa
Gwarancja do 25 lat.
Poradnik instalatora

Jako jedna z niewielu firm w Polsce samodzielnie importujemy elementy elektrowni do Polski. Elektrownie zaprojektowane przez inżynierów PVGroup spełniają wszystkie standardy i posiadają pełną dokumentację oraz certyfikaty zgodności. Współpraca inżynierów PVGroup z inżynierami producentów paneli oraz falowników zapewnia wysoką sprawnośc zestawów fotowoltaicznych. Sprawdzaj nasze promocje !

Wraz z zestawem do samodzielnego montażu otrzymujesz poradnik "Sam buduję elektrownię słoneczną". Poradnik przygotowany przez inżyniera PVGroup ułatwia instalację oraz sugeruje rozwiązania które mogą pozytywnie wpłynąc na wydajniejszą pracę zestawów. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy do montażu kompletnej i działającej elektrowni. Zaufaj zestawom przygotowanym i przetestowanym przez zespół fabrycznych inżynierów paneli oraz falowników.

Klient pvgroup

"Żona nie wierzyła że sam zainstaluję elektrownie. A jednak z pomocą poradnika udało się w dwa dni !"

Fotowoltaika kilka faktów, nie mitów.

Czy mogę sam zainstalować elektrownię ?

Tak, według obecnie obowiązujących przepisów każdy właściciel domu może zainstalować elektrownię słoneczną. Jedynym formalnym i obowiązkowym wymogiem jaki należy spełnić jest wizyta elektryka z uprawnieniami SEP do 1000 V (D+E) w celu podłączenia inwertera do sieci oraz sprawdzenia instalacji fotowoltaicznej. Osoba która posiada uprawnienia SEP może sama instalować elektrownie we własnym domu. Koszt takiej usługi wraz z wypełnieniem dokumentacji to około 450 złotych. Prace na dachu budynku powinna wykonać osoba lub firma wykwalifikowana do prac na wysokościach, na przykład dekarz. Wg informacji naszych klientów usługa instalacji paneli na 5 KW przez dekarzy nie powinna przekroczyć 2 tysięcy złotych. Informacje o samodzielnej instalacji wypełniamy w załączniku do wniosku numer 4 o dofinansowanie.

Czy tracę gwarancję sam instalując elektrownie ?

Nie, nie tracisz gwarancji. Warunkiem jest instalacja i podłączenie inwertera przez osobę z kwalifikacjami i uprawnieniami elektrycznymi SEP. Koszt usługi to około 450 złotych. Inne czynności nie wymagają specjalnych uprawnień.

Czy mogę wystąpić o ulgę termomodernizacyjną ?

Tak, faktura zakupu zestawu do samodzielnego montażu uprawnia do ulgi termomodernizacyjnej.

Czy otrzymam dotację "Mój prąd"

Tak, faktura zakupu zestawu do samodzielnego montażu uprawnia do wystąpienia o dotację z programu "Mój prąd"

Czy instalacja jest skomplikowana ?

Instalacja sama w sobie jest prosta i możliwa do wykonania we własnym zakresie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów elektrycznych.

Jestem rolnikiem czy samodzielny montaż instalacji uprawnia do obniżki podatku rolnego ?

Tak, faktura zakupu zestawu do samodzielnej instalacji pozwala na odliczenia od podatku rolnego.

Jak długo trwa montaż instalacji ?

Niewielkie instalacje do kilku kilowatów można zainstalować w jedne dzien. Większe instalacje do kilkunastu kilowatów sprawny zespół 2 osobowy montuje w dwa dni.

Czy mogę wystąpić o dotację "Mój prąd" jeżeli zainstaluje panele na gruncie ?

Tak, według obecnych przepisów panele mogą być zamontowane na gruncie czy na budynku gospodarczym

Mam dwa domy, czy mogę otrzymać dofinansowanie dla dwóch instalacji ?

Tak, Beneficjent może złożyć więcej niż jeden wniosek. Dofinansowanie jest na konkretną instalację podłączoną do licznika dwukierunkowego w danym Punkcie Poboru Energii. PPE.


W jakim czasie zwrócą się koszty poniesione na elektrownie ?

Przy obecnym poziomie cen energii elektrycznej możemy założyć ze zwrot z inwestycji może nastąpić już w mniej niż 3 lata.


Zadzwoń

+48 516 758 217

+48 787 626 168

Godziny pracy pon-pt

08:00 - 16:00

Napisz do nas

info@pvgroup.pl

Shopping Cart
Scroll to Top