Instalacja-fotowoltaiczna

Jaki falownik hybrydowy wybrać?

Porównanie Falowników Growatt: Maksymalizacja Autokonsumpcji vs. Rozwiązania UPS

W dzisiejszym artykule jaki falownik hybrydowy wybrać, skupimy się na dwóch różnych kategoriach falowników Growatt. Tych skierowanych na maksymalizację autokonsumpcji (modele XH i XH BP) oraz na rozwiązania typu UPS. Kluczowym elementem analizy będzie zrozumienie różnic między nimi. Zwłaszcza w kontekście funkcji maksymalizacji autokonsumpcji, gdzie zarówno XH, jak i XH BP odgrywają ważną rolę, z odpowiednim uwzględnieniem potrzeby posiadania baterii.

Jaki falownik hybrydowy wybrać

Maksymalizacja Autokonsumpcji: Modele XH i XH BP

Modele XH i XH BP to falowniki fotowoltaiczne, które zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym wykorzystaniu energii z paneli słonecznych. Oba modele oferują funkcję maksymalizacji autokonsumpcji, umożliwiając zwiększenie poboru energii z instalacji fotowoltaicznej w czasie rzeczywistym. Warto jednak podkreślić, że dla efektywnego funkcjonowania tej opcji, konieczne jest posiadanie baterii, co pozwala na gromadzenie energii do późniejszego wykorzystania.

Oba modele, zarówno XH, jak i XH BP, cechują się wydajnością wytwarzania energii, umożliwiając użytkownikom efektywne korzystanie z energii słonecznej.

battery ready MOD XH
Przykładowy schemat instalacji do maksymalizacji autokonsumpcji

Rozwiązania UPS: Modele Growatt SPH

Dla domów, które potrzebują ciągłej dostępności zasilania, zwłaszcza tych posiadających serwery czy inne ważne urządzenia, idealnym rozwiązaniem są falowniki UPS, takie jak modele Growatt SPH. Rozwiązania UPS (Uninterruptible Power Supply) umożliwiają nieprzerwane działanie instalacji fotowoltaicznej nawet w przypadku utraty zasilania z sieci elektroenergetycznej. Falowniki UPS oferują ochronę przed zanikami prądu, zapewniając płynne przejście zasilania na akumulatory w przypadku utraty zasilania z sieci.

Wybór Odpowiedniego Rozwiązania

Dokładny wybór między falownikami z maksymalizacją autokonsumpcji a rozwiązaniami UPS zależy od konkretnych potrzeb instalacji fotowoltaicznej. W przypadku modeli XH i XH BP, konieczność posiadania baterii dla funkcji maksymalizacji autokonsumpcji stanowi kluczowy aspekt. Te falowniki są odpowiednie dla tych, którzy chcą aktywnie zarządzać wykorzystaniem energii z paneli słonecznych.

Natomiast dla bardziej zaawansowanych instalacji, zwłaszcza tych, które posiadają urządzenia wymagające ciągłej dostępności zasilania, modele UPS, takie jak Growatt SPH, są bardziej odpowiednie. To szczególnie ważne dla osób prowadzących domowe biura czy posiadających serwery. W tym przypadku nawet krótkotrwała przerwa w zasilaniu może prowadzić do utraty danych i obniżenia efektywności pracy.

Shopping Cart
Scroll to Top