Zestawy pomp ciepła TCL do samodzielnego montażu

Zestawy pomp ciepła TCL do samodzielnego montażu

Pompa ciepła – Zamontuj to sam!

Chcesz zmienić źródło ciepła ale boisz się, że koszty Cię przerosną?
Bez obaw! Wychodząc naprzeciw rosnącym kosztom prezentujemy pompę ciepła TCL do samodzielnego montażu. Kupując u nas redukujesz koszty związane z prowizją handlowca, obsługą zamówienia czy marżą pośrednika.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem pomp ciepła TCL w Polsce.

Certificate

Zgłębianie wiedzy poprzez czytanie artykułów, śledzenie profesjonalnych czasopism i analiza forów internetowych zajmuje cenny czas, powoduje powstawanie kolejnych wątpliwości nie wyjaśniając ich przy tym. Dlatego oferujemy gotowe i kompleksowe rozwiązania z zakresu doboru oraz wsparcia technicznego aby nasi klienci mogli cieszyć się spokojem i czasem spędzonym w gronie rodziny i przyjaciół.

OBSŁUGĄ TECHNICZNĄ URZĄDZENIA PO WYKONANYM MONTAŻU I URUCHOMIENIU ZAJMUJE SIĘ SERWIS FABRYCZNY TCL!

Kilka słów o naszym urządzeniu:

W aktualnej ofercie znajdują się pompy ciepła typu SPLIT. Pompy te posiadają wiele zalet dla użytkownika końcowego, natomiast do pierwszego uruchomienia oraz podłączenia jednostki wewnętrznej i zewnętrznej wymagane są dodatkowe uprawnienia – dlatego też, proces ten dokonywany jest przez SERWIS FABRYCZNY.

Zaletą pomp ciepła typu SPLIT jest większa sprawność układu, wykluczony problem związany z zamarzaniem wody na odcinku pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną poprzez zastosowanie specjalnego czynnika chłodniczego (w przypadku zaniku prądu, użytkownik nie musi martwić się o potencjalny problem).

Dodatkowo pompy ciepła TCL posiadają w standardowej ofercie podwójne wygłuszenie sprężarki sprawiając, że w porównaniu z innymi producentami poziom hałasu jest na zdecydowanie niższym poziomie.

Należy jednak pamiętać, aby nie montować pomp ciepła w bezpośrednim sąsiedztwie pomieszczeń narażonych na hałas jak na przykład salon czy sypialnia.

Wszystkie pompy ciepła TCL posiadają wbudowany moduł Wifi oraz połączenie z serwisem fabrycznym za pośrednictwem wbudowanego modułu GSM.

Proces od zakupu do uruchomienia pompy ciepła w kilku krokach.
Usiądź wygodnie i zobacz, jakie to proste!

Na naszej stronie znajduje się kalkulator doborowy. Kliknij w link i poznaj swoje realne zapotrzebowanie na moc urządzenia.

https://tcl-poland.pl/calc/

Do przygotowanych zestawów należy wybrać odpowiednie akcesorium:

  • zawory mieszające (w przypadku sterowania ogrzewaniem podłogowym)
  • pompa cyrkulacyjna (jeśli w miejscu montażu nie ma istniejącej)

WYBÓR AKCESORIUM NIE JEST KONIECZNY – WYNIKA Z ISTNIEJĄCEJ INSTALACJI HYDRAULICZNEJ

Przygotuj instalacje elektryczną do podłączenia urządzenia.

  • Jednostki zewnętrzne o mocy 8kW i 10kW zasilana jest jednofazowo.
  • Jednostki zewnętrzne o mocy 12kW, 14kW, 16kW są zasilane trójfazowo.

Jednostka wewnętrzna zasilana jest trójfazowo w każdym wariancie mocy pompy – posiadają one wbudowane grzałki o mocy 6 lub 9kW jako źródło szczytowe (włączają się, gdy jest bardzo zimno).
Jeżeli w obiekcie występuje instalacja jednofazowa, należy do jednostki wewnętrznej doprowadzić zasilanie jednofazowe a serwis fabryczny TCL dokona zmian ustawień urządzenia, co pozwoli na pracę grzałek na jednej fazie. Wynikiem tego zabiegu jest obniżenie mocy grzałek do 33% nominalnej mocy.

Zaleca się zabezpieczenie urządzenia wyłącznikiem nadmiarowo prądowym, czujnikiem zaniku faz oraz stycznikiem. Zadanie stycznika polega na całkowitym odłączeniu zasilania trzech faz w przypadku zaniku choćby jednej z nich. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed uszkodzeniem głównie sprężarkę jako ważnego elementu urządzenia.

Wykonaj lub zleć podłączenie jednostki wewnętrznej pod instalację hydrauliczną – najlepiej przy pomocy zaprzyjaźnionego, lokalnego hydraulika

Wykonaj przepust w ścianie budynku na rury instalacyjne (pomiędzy jednostką wewnętrzną oraz zewnętrzną – w otulinie) oraz przewód elektryczny (jedno lub trójfazowy)

Zgłoś gotowość do uruchomienia w serwisie TCL (www.the-creative.life.eu/kontakt) w celu umówienia terminu uruchomienia urządzenia. 

Ciesz się czystym ogrzewaniem z wykorzystaniem pompy ciepła 😉

Pamiętaj! Po zakupie urządzeń, klient otrzymuje kompletny poradnik do samodzielnego montażu pompy ciepła oraz całą dokumentację techniczną włączając schematy podłączeniowe.

Zestawy pomp ciepła TCL do samodzielnego montażu

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Shopping Cart
Scroll to Top