Zestawy pomp ciepła TCL do samodzielnego montażu

Zestawy pomp ciepła TCL do samodzielnego montażu

Pompa ciepła – Zamontuj to sam!

Chcesz zmienić źródło ciepła ale boisz się, że koszty Cię przerosną?
Bez obaw! Wychodząc naprzeciw rosnącym kosztom prezentujemy pompę ciepła TCL do samodzielnego montażu. Kupując u nas redukujesz koszty związane z prowizją handlowca, obsługą zamówienia czy marżą pośrednika.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem pomp ciepła TCL w Polsce.

Certificate

Zgłębianie wiedzy poprzez czytanie artykułów, śledzenie profesjonalnych czasopism i analiza forów internetowych zajmuje cenny czas, powoduje powstawanie kolejnych wątpliwości nie wyjaśniając ich przy tym. Dlatego oferujemy gotowe i kompleksowe rozwiązania z zakresu doboru oraz wsparcia technicznego aby nasi klienci mogli cieszyć się spokojem i czasem spędzonym w gronie rodziny i przyjaciół.

OBSŁUGĄ TECHNICZNĄ URZĄDZENIA PO WYKONANYM MONTAŻU I URUCHOMIENIU ZAJMUJE SIĘ SERWIS FABRYCZNY TCL!

Kilka słów o naszym urządzeniu:

W aktualnej ofercie znajdują się pompy ciepła typu SPLIT. Pompy te posiadają wiele zalet dla użytkownika końcowego, natomiast do pierwszego uruchomienia oraz podłączenia jednostki wewnętrznej i zewnętrznej wymagane są dodatkowe uprawnienia – dlatego też, proces ten dokonywany jest przez SERWIS FABRYCZNY.

Zaletą pomp ciepła typu SPLIT jest większa sprawność układu, wykluczony problem związany z zamarzaniem wody na odcinku pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną poprzez zastosowanie specjalnego czynnika chłodniczego (w przypadku zaniku prądu, użytkownik nie musi martwić się o potencjalny problem).

Dodatkowo pompy ciepła TCL posiadają w standardowej ofercie podwójne wygłuszenie sprężarki sprawiając, że w porównaniu z innymi producentami poziom hałasu jest na zdecydowanie niższym poziomie.

Należy jednak pamiętać, aby nie montować pomp ciepła w bezpośrednim sąsiedztwie pomieszczeń narażonych na hałas jak na przykład salon czy sypialnia.

Wszystkie pompy ciepła TCL posiadają wbudowany moduł Wifi oraz połączenie z serwisem fabrycznym za pośrednictwem wbudowanego modułu GSM.

Proces od zakupu do uruchomienia pompy ciepła w kilku krokach.
Usiądź wygodnie i zobacz, jakie to proste!

Na naszej stronie znajduje się kalkulator doborowy. Kliknij w link i poznaj swoje realne zapotrzebowanie na moc urządzenia.

https://tcl-poland.pl/calc/

Do przygotowanych zestawów należy wybrać odpowiednie akcesorium:

  • zawory mieszające (w przypadku sterowania ogrzewaniem podłogowym)
  • pompa cyrkulacyjna (jeśli w miejscu montażu nie ma istniejącej)

WYBÓR AKCESORIUM NIE JEST KONIECZNY – WYNIKA Z ISTNIEJĄCEJ INSTALACJI HYDRAULICZNEJ

Przygotuj instalacje elektryczną do podłączenia urządzenia.

  • Jednostki zewnętrzne o mocy 8kW i 10kW zasilana jest jednofazowo.
  • Jednostki zewnętrzne o mocy 12kW, 14kW, 16kW są zasilane trójfazowo.

Jednostka wewnętrzna zasilana jest trójfazowo w każdym wariancie mocy pompy – posiadają one wbudowane grzałki o mocy 6 lub 9kW jako źródło szczytowe (włączają się, gdy jest bardzo zimno).
Jeżeli w obiekcie występuje instalacja jednofazowa, należy do jednostki wewnętrznej doprowadzić zasilanie jednofazowe a serwis fabryczny TCL dokona zmian ustawień urządzenia, co pozwoli na pracę grzałek na jednej fazie. Wynikiem tego zabiegu jest obniżenie mocy grzałek do 33% nominalnej mocy.

Zaleca się zabezpieczenie urządzenia wyłącznikiem nadmiarowo prądowym, czujnikiem zaniku faz oraz stycznikiem. Zadanie stycznika polega na całkowitym odłączeniu zasilania trzech faz w przypadku zaniku choćby jednej z nich. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed uszkodzeniem głównie sprężarkę jako ważnego elementu urządzenia.

Wykonaj lub zleć podłączenie jednostki wewnętrznej pod instalację hydrauliczną – najlepiej przy pomocy zaprzyjaźnionego, lokalnego hydraulika

Wykonaj przepust w ścianie budynku na rury instalacyjne (pomiędzy jednostką wewnętrzną oraz zewnętrzną – w otulinie) oraz przewód elektryczny (jedno lub trójfazowy)

Zgłoś gotowość do uruchomienia w serwisie TCL (www.the-creative.life.eu/kontakt) w celu umówienia terminu uruchomienia urządzenia. 

Ciesz się czystym ogrzewaniem z wykorzystaniem pompy ciepła 😉

Pamiętaj! Po zakupie urządzeń, klient otrzymuje kompletny poradnik do samodzielnego montażu pompy ciepła oraz całą dokumentację techniczną włączając schematy podłączeniowe.

Zestawy pomp ciepła TCL do samodzielnego montażu

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Shopping Cart
Scroll to Top