Program badawczy Growatt i PVGroup.pl

Program badawczo-rozwojowy Growatt i PVGroup.pl „Zwiększenie wydajności instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej na terenie Polski.”

 

Rok 2020 jest przełomowym dla energii odnawialnej. Rosnąca popularność instalacji fotowoltaicznych pozwoliła Polsce osiągnąć produkcję na poziomie 1500 MW. To 100% wzrost w porównaniu z rokiem 2019. Trend wzrostowy nie pozostał niezauważony przez producentów. Ogromne zainteresowanie naszych klientów tematem energii odnawialnej pozwoliły na podjęcie bezprecedensowej na skale kraju, współpracy ze światowym liderem w dziedzinie falowników fotowoltaicznych, Firmą Growatt New Energy. Wspólny projekt badawczy ukierunkowany jest na zwiększenie sprawności instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej na terenie Polski. Badania zostaną przeprowadzone na podstawie elektrowni słonecznych w zestawach produkcji PVGroup.pl w oparciu o falowniki Growatt.

Elektrownia słoneczna monitorowana przez serwis producenta falownika ? Jak wziąć udział w programie ? Zapytaj –  info@pvgroup.pl

 

Celem programu jest poprawa wydajności systemów fotowoltaicznych zlokalizowanych na terenie Polski poprzez analizę sprawności instalacji.
Dane niezbędne do analizy zebrane zostaną bezpłatnie przez oficjalny serwis Growatt.pl wraz z PVGroup.pl poprzez monitoring instalacji PV i gromadzenie istotnych danych z falowników. Aby zwiekszyć spektrum badań nie tylko dane z falownika zostaną wykorzystane do analizy.

Diagnozowana będzie cała instalacja uwzględniając między innymi informacje jak: zastosowany panel fotowoltaiczny, ułożenie paneli względem południa, kąt nachylenia panela,  średnica okablowania, powierzchnia na której zamontowany jest panel,  miejsce montażu falownika.
Powyższe informacje zostaną przekazane bezpłatnie przez firmę PVGroup.pl za pisemną zgodą właścicieli instalacji. Dane ze zgłoszonych elektrowni będą gromadzone przez 365 dni od momentu zgłoszenia do badania. Jest to minimalny czas potrzebny do zaobserwowania zakresu wydajności (kWh/kWp) instalacji oraz ewentualnego wskazania różnic w wydajności instalacji ułożonych w różnych częściach naszego kraju.

Dalsze informacje na temat programu możesz naleźć na stronie firmy Growatt.pl. Dodatkowo oprócz bezpłatnego monitorowania instalacji PV przez serwis Growatt , nasza firma przewidziała promocję dla klientów którzy wyrażą zgodę na zdalne monitorowanie systemów solarnych zainstalowanych w ich domach lub firmach. Zapytaj o szczegóły promocji pod adresem info@pvgroup.pl.

Wyniki badań i obserwacji będą uważnie analizowane przez PVGroup.pl oraz serwis firmy Growatt i mogą posłużyć do zdalnej aktualizacji oprogramowania falowników w celu uzyskania wyższej wydajności systemów fotowoltaicznych opartych na rozwiązaniach Growatt. 

 

Poniżej będą pojawiać się elektrownie które mogą wziąć udział w programie. Jeżeli nie znalazłeś elektrowni odpowiadającej twoim potrzebom , napisz info@pvgroup.pl

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

PolishBulgarianCroatianCzechEnglishEstonianFinnishFrenchGermanHungarianItalianRomanianSlovakSpanishSwedish